Výlety

#Výlet
1 Prahou po královské cestě
2 Okružní jízda Prahou
3 Židovská Praha
4 Výlet na Karlštejn
5 Výlet do Českého Krumlova
6 Památník Terezín
7 Procházka starým městem na Karlův most

1. Prahou po královské cestě

Prazsky hrad

Vydejte se Prahou po staré královské cestě – od Prašné brány přes Staroměstské náměstí ke Karlovu mostu, odkud se otevírá jeden z nejkrásnějších výhledů na Pražský hrad. Procházka po Karlově mostě Vás dovede na Malou Stranu s impozantním chrámem sv. Mikuláše a pak vzhůru ke Hradu!

Co uvidíte během cesty: Prašná brána, Obecný dům, Staroměstké náměstí, Karlův most, Malostranské nám., chrám sv. Mikuláše, Nerudova ul., Pražský hrad

Délka trvání: 3 hod - pěšky

 

2. Okružní jízda Prahou

Narodni divadlo

Během jízdy Vám ukážeme historickou Prahu a při procházce Pražským hradem se seznámíte s historií i současností naší nejvýznamnější památky.

Co uvidíte během cesty: Letohrádek královny Anny,Prazsky hrad (40ti minutová procházka), Strahov, Národní divadlo, Tančící dům, Karlovo náměstí, Václavské náměstí, Prašná brána, Židovské město, Staroměstské náměstí

Délka trvání: 2 hodiny

Doprava: bus, pěšky Pražským hradem

 

3. Židovská Praha

Spanelska synagoga

Josefov je stará část Prahy, kde se nacházelo židovské ghetto. Zvláštní nepopsatelná atmosféra na Starém židovském hřbitově nebo Staronová synagoga jako nejstarší evropská synagoga... Jaké byly osudy míst a jejich obyvatel?

Co uvidíte během cesty: Staroměstské náměstí, Maislova ul., Starý židovský hřbitov, Pinkasova synagoga, Klausová synagoga, Staronová synagoga, Pařížská ulice, Španělská synagoga, Staroměstské náměstí.

Délka trvání: cca 3 hodiny - pěšky

 

4. Výlet na Karlštejn

Karlstejn

Hrad Karlštejn je jedním z nejoblíbenějších cílů při putování Českou republikou. Hrad založený v roce 1348 zaujímá mezi českými hrady výjimečné postavení. Byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů. Na počátku husitských válek byly z bezpečnostních důvodů na Karlštejn převezeny české korunovační klenoty, které zde s krátkými přestávkami zůstaly uloženy téměř 200 let.

Délka trvání: cca 5 hodin

Doprava: autobus

 

5. Výlet do Českého Krumlova

Cesky Krumlov

Navštivte malebné středověké město Český Krumlov ležící na řece Vltavě v romantické přírodě Jižních Čech. Unikátní komplex historických staveb města s dominantním zámkem je od roku 1992 zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Areál zámku je jedním z nejrozsáhlejších ve střední Evropě, druhý v České republice (po Pražském hradu). Zahrnuje čtyřicet budov a palácových stavení soustředěných kolem pěti zámeckých nádvoří a sedm hektarů zámecké zahrady. Býval sídlem mocných rodů Rožmberků a Schwarzenberků a nyní hostí bohaté historické sbírky. Za viděnou stojí nejen zámecké interiéry, ale také jedinečné barokní divadlo, medvědi chovaní již od dob Rožmberků a otáčivé hlediště v zámecké zahradě.

Délka výletu: cca 10 hodin

Doprava: autobus

 

6. Památník Terezín

Terezin - Hvezda

Terezín, který byl původně pevností vybudovanou v roce 1780, se stal tragickým symbolem utrpení desetisíců nevinných lidí, kteří zde museli zemřít během nacistické okupace. Nacisté využili Malou pevnost jako vězení a Hlavní pevnost proměnili v židovské ghetto.

Délka trvání: cca 5 hodin

Doprava: autobus

 

7. Procházka starým městem na Karlův most

Staromestske namesti

Prohlédněte si s námi historické jádro Prahy! Od Rudolfina se vydáme skrz magické Židovské město ke Staroměstskému náměstí s dominantním Týnským chrámem a Staroměstskou radnicí. Naše procházka bude pak pokračovat Karlovou ulicí na Karlův most, odkud se naskýtá jeden z nejkrásnějších výhledů na Pražský hrad.

Procházka se koná po skončení konference a mohou se ji tedy zúčastnit všichni účastníci kongresu!

Co uvidíte během cesty: Židovské město, Staroměstské náměstí, Karlův most

Délka výletu: 2 hodiny - pěšky

 

Fotografie: www.czechtourism.cz